Niszczenie ubrań przez mole

Co powoduje niszczenie ubrań i kołdry?

Co powoduje niszczenie ubrań i kołdry? 1024 800 alerobale.pl

Co powoduje niszczenie ubrań i kołdry?

Kwestia obecności insektów w mieszkaniu nie zawsze jest wynikiem przypadku. Istnieją czynniki, które zwiększają ryzyko pojawienia się owadów w domu. O ile do ich wystąpienia czasami wystarczy jeden niefortunny czyn, to pozbycie się ich już nie jest takie proste. Co niszczy kołdry oraz ubrania? Pasożyty żyjące w domu, czy to wyłącznie one? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Nie bez powodu mówi się, jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Przyjemna, wyprana kołdra, przewietrzone pomieszczenie oraz wyprasowana piżama, to atrybuty świadczące o dobrym przygotowaniu do snu. Dla większości osób sypialnia jest miejscem odpoczynku po dniu pełnym stresu. Musisz zadbać, aby panujące tam warunki były przyjemne i higieniczne. Niedbanie o czystość pościeli oraz odpowiedniego wywietrzenia szybko może doprowadzić do niszczenia ubrań, oraz pojawienia się niechcianych pasożytów.

Sporadyczne pojawienie się owadów może świadczyć o przypadku, ale jeżeli w mieszkaniu rozwinęła się cała chmara insektów, to znak, że popełniasz kilka błędów. Taka sytuacja może spowodować konieczność interwencji ekspertów i dezynsekcji pomieszczenia. Eliminacja szkodliwych czynników zmniejsza ryzyko ponownego zasiedlenia, dlatego konieczne jest ich poznanie.

Co powoduje niszczenie ubrań i kołdry? 5 najczęstszych powodów

  1. Pot

Pot, mimo że jest naturalną reakcją fizjologiczną organizmu na zbyt wysoką temperaturę ciała, to może być źródłem rozwoju bakterii i pasożytów. Jeżeli nocą odczuwasz mocne pocenie, to warto zastanowić się, czym jest to spowodowane? Może śpisz w zbyt wysokiej temperaturze, nie wietrzysz pokoju przed snem, lub Twoja kołdra/prześcieradło jest wykonana z nieodpowiednich materiałów?

  1. Pranie w wysokiej temperaturze i niedosuszenie

Wilgotna ciepła tkanina, nie do końca wysuszona to dobre miejsce do skolonizowania przez owady. Jeżeli dodatkowo pierzesz w zbyt wysokiej temperaturze, niedostosowanej do wymogów producenta, to prosta droga, aby żywotność kołdry oraz ubrania się obniżyła.

  1. Niepranie plam po słodkich rzeczach

Na pewno niejednokrotnie zdarzyło Ci się pobrudzić czymś słodkim podczas jedzenia. Koniecznie powinno się od razu zmyć plamę, ponieważ zostawienie jej tak grozi zniszczeniem tkaniny. Dzieje się tak nie tylko ze względu na potencjalnie niezmywalną plamę, ale również fakt, że słodkie środowisko działa niezwykle zachęcająco na owady.

  1. Zbyt rzadkie pranie

Nie wszystkie owady widać gołym okiem. Mikropajączki zwane roztoczami zazwyczaj pozostają niezauważalne dla ludzkiego wzroku. Podczas snu człowiek zrzuca pewne ilości naskórka, którym te pasożyty mogą się żywić. Nieregularne pranie powoduje coraz większe gromadzenie się roztocza i stopniowe niszczenie materiału.

  1. Pluskwy, mole i mrówki

Nie bez znaczenia pozostaje obecność owadów. Mimo że często są niegroźne dla ludzkiego zdrowia, to mogą powodować szkody materialne. Aby uniknąć ich obecności, należy dbać o wysoki poziom higieny i regularną zmianę ubrań oraz pościeli. Jeżeli robactwo się pojawi, należy działać natychmiast, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się.

Jeżeli regularnie spotyka Cię problem zniszczonej pościeli i ubrań, to skontaktuj się z nami i dowiedz, jak możemy Ci pomóc usunąć owady z sypialni.

Podsumowanie

Mimo że wiele owadów nie stanowi zagrożenia dla ludzkiego zdrowia, to często potrafią powodować niemałe straty materialne. Zniszczone kołdry i ubrania to nie tylko skutek braku higieny, nieodpowiedniego prania, ale również bakterii i insektów. Kilka prostych metod wprowadzonych w życie pozwoli uratować Twoje tkaniny.

Zostaw komentarz