Deratyzacja – czy stacje deratyzacyjne są skuteczne

Deratyzacja – czy stacje deratyzacyjne są skuteczne

Deratyzacja – czy stacje deratyzacyjne są skuteczne 1024 678 alerobale.pl

Odszczurzanie nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli mowa o dużych koloniach szczurów. Deratyzację zawsze warto zatem zlecać profesjonalistom, czyli specjalistom usług DDD, którzy zastosują właściwe w danym przypadku metody chemiczne i mechaniczne. Ich dobór zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju obiektu, w którym chcemy zwalczyć szkodniki. W przypadku domów jednorodzinnych – i nie tylko – bardzo pomocne okazują się stacje deratyzacyjne. Czym one są? 

Czym są stacje deratyzacyjne?

Stacje deratyzacyjne to duże pojemniki na trutkę na szczury i inne gryzonie, które wyróżniają się łatwością obsługi, dużą skutecznością działania, a także estetycznym wykonaniem. Takie „pułapki” na szkodniki łączą przy tym metodę mechaniczną i chemiczną odszczurzania. Stacje deratyzacyjne – mniejsze określane są zwykle mianem karmników deratyzacyjnych – zwabiają szczury, które unieszkodliwione są przez trutkę oraz mechaniczny zatrzask, uniemożliwiający gryzoniowi wydostanie się z pojemnika. 

Karmniki deratyzacyjne na myszy i szczury produkowane są z tworzyw sztucznych, a czasem z aluminium czy też stali nierdzewnej.  Na ogół wykonane są one w kształcie tunelu lub skrzynki z wąskim wejściem, dostosowanym do rozmiarów gryzoni. Jeśli chodzi o wnętrze stacji deratyzacyjnych, znaleźć w nich można  paliki do nabijania trutek lub inne systemy do ich mocowania. Tym samym karmniki na szczury można wyposażyć w kostki i granulki, a także w pasty, ziarna czy proszki gryzoniobójcze. 

Warto wiedzieć! Skuteczność stosowania stacji to nie tylko odpowiedni ich dobór przez specjalistów usług DDD, ale także ustawienie ich we właściwym miejscu. 

Stacje deratyzacyjne, czyli wysokie bezpieczeństwo przy odszczurzaniu 

Odszczurzanie niekiedy wymaga czasu, cierpliwości oraz zastosowania odpowiednich metod deratyzacyjnych, które nie tylko pozwolą rozprawić się ze szkodnikami, ale i ograniczą ryzyko nawrotu problemu. Jeśli mowa o stacjach deratyzacyjnych, warto wiedzieć, że w wielu przypadkach stosowane są dalej w budynkach, nawet po zakończonej usłudze specjalistów DDD. Pomagają one zadbać o wysoki standard sanitarny w magazynach, piwnicach budynków wspólnot mieszkaniowych, a także w sklepach wielkopowierzchniowych, hotelach, obiektach gastronomicznych czy nawet w ogrodach. Niewątpliwą zaletą stacji deratyzacyjnych jest bezpieczeństwo ich stosowania. Wynika to z kilku faktów: 

  • Specjalne pojemniki stworzone zostały tak, by ograniczyć ryzyko kontaktu trutki z dziećmi czy zwierzętami domowymi
  • Karmniki posiadają specjalne zabezpieczenia, które uniemożliwiają szkodnikom wyciągnięcie trutki na zewnątrz.
  • W przypadku śmierci zwierzęcia wewnątrz stacji deratyzacyjnej, martwy gryzoń nie stanie się przekąską dla kotów czy psów – dzięki temu nie trzeba obawiać się o zdrowie czworonogów. 
  • Trutki zamknięte w stacji deratyzacyjnej nie są możliwe do wyciągnięcia z zewnątrz przez psa czy kota, a więc karmniki na szczury mogą zostać rozstawione nawet w domu czy ogrodzie
  • Wysokiej klasy stacje deratyzacyjne wykonane są z wytrzymałego tworzywa, co pozwala na ich zastosowanie na zewnątrz budynków. 
  • Stacje deratyzacyjne to pułapki na gryzonie wielokrotnego użytku – łatwo jest utrzymać je w czystości, a obsługa jest naprawdę prosta. 
  • Dzięki szczelnej konstrukcji karmników deratyzacyjnych stosowanych przy odszczurzaniu Warszawa, nasi klienci nie muszą obawiać się o utlenianie środka gryzoniobójczego. Metoda ta jest zatem bardzo bezpieczna dla ludzi i czworonożnych pupilów. 

Przygotowanie do deratyzacji w domu 

Klienci korzystający z usług deratyzacji ekipy DDD alerobale.pl, liczyć mogą na profesjonalnie przeprowadzone odszczurzanie zgodne z branżowymi normami. Proces zawsze rozpoczyna się od określenia poziomu zagrożenia, w tym liczebności rodziny gryzoni. Inspekcja DDD i ocena sytuacji są zatem niebywale ważne, a eliminacja szczurów następuje również po przygotowaniu terenu do działań – do dyspozycji są zarówno metody mechaniczne (np. pułapki na szczury), jak i metody chemiczne (m.in. trutki, tabletki, płyny lub granulaty). Warto również podkreślić, że wizyta zespołu DDD nie kończy deratyzacji w domu klienta. Aby uniknąć powrotu problemu specjaliści wdrażają odpowiednie dla danego przypadku procedury monitorowania i utrzymania kontroli! 

Deratyzacja Warszawa – dlaczego warto wybrać firmę alerobale.pl?

Trutki na szczurach dostępne w sklepach bardzo często nie przynoszą oczekiwanych efektów. Zwlekanie z podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług DDD może zaś skończyć się dłuższą walką z gryzoniami, a także zwiększonymi kosztami całego przedsięwzięcia. To dlatego najlepszą opcją jest skorzystanie z usług specjalistów DDD już po wykryciu pierwszych znaków bytowania szczurów w domu. Nasza firma bardzo poważnie podchodzi do swojej pracy, co oznacza stosowanie nowoczesnych standardów pracy, również w zakresie bezpieczeństwa. Podczas procesu deratyzacji (Warszawa + inne miejscowości) dbamy również o zdrowie naszych pracowników i klientów, a także  innych zwierząt. Trutki i pułapki stanowią zatem zagrożenie tylko dla szczurów.

Podsumowanie – czemu warto stosować karmniki deratyzacyjne?

Stacje deratyzacyjne wyróżniają się kompaktowym rozmiarem oraz estetyczną, nierzucającą się w oczy obudową. Są one łatwe w obsłudze, proste w utrzymaniu czystości i doskonale zabezpieczone przed dziećmi i zwierzętami domowymi. Ponadto wysokiej klasy stacje i karmniki deratyzacyjne wyróżniają się odpornością na warunki atmosferyczne – tworzywo zapewnia długotrwałe użytkowanie, nawet przy stosowaniu pułapek na zewnątrz budynków. Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do nas i poznaj naszą ofertę deratyzacji Warszawa! 

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przygotować dom lub mieszkanie do dezynsekcji, kliknij link i przeczytaj nasz artykuł!