Nocne owady

Jakie owady gryzą w nocy?

Jakie owady gryzą w nocy? 1024 800 alerobale.pl

Jakie owady gryzą w nocy?

Noc to czas, kiedy większość ludzi odpoczywa po ciężkim dniu. Regeneracja nocna może być jednak mocno utrudniona, kiedy nieustannie atakują nas insekty. Aby skutecznie je zwalczać, warto wiedzieć jakie owady gryzą w nocy? Sporadyczne ugryzienia zdarzają się każdemu, ale kiedy po każdym śnie budzisz się z wieloma pogryzieniami, to znak, że trzeba zająć się tematem na poważnie.

Jakie owady gryzą w nocy i czy jest to niebezpieczne?

Polska należy do krajów, gdzie nie występuje wiele gatunków owadów, których nocne ukąszenie mogłoby być zagrożeniem dla życia lub zdrowia. Nie oznacza to, że możemy bagatelizować ten problem. Nawet z pozoru niegroźne zwierzęta mogą przenieść chorobę. Przede wszystkim ciągłe podrapania, pogryzienia są nieprzyjemne i irytujące. Należy zlokalizować źródło problemu, określić, jakie owady gryzą w nocy i zaplanować pozbycie się niechcianych intruzów.

Jeżeli jednak oprócz zaczerwienia i swędzenia pojawiają się inne objawy jak zawroty głowy, ból brzucha, głowy, mdłości to należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Szczególnie niebezpieczne może być to w przypadku dzieci. 

Które owady gryzą w nocy – 3 najczęstsze przypadki?

W Polsce można spotkać kilka podstawowych rodzajów insektów gryzących w nocy. Niektóre jeszcze do niedawna były kojarzone z brakiem higieny i terenami słabo rozwiniętymi, ale coraz częściej pojawiają się w krajach bogatszych. Warto zapoznać się z listą najczęściej występujących i wiedzieć jakie owady gryzą w nocy.

  1. Pluskwa domowa

Wydawało się, że problem z pluskwami w krajach rozwiniętych był już zażegnany, jednak od niedawna notuje się jej powrót. Jest typowo nocnym insektem i w poszukiwaniu swojej ofiary żeruje głównie po zmroku. Odżywia się krwią zwierząt ciepłokrwistych — bardzo często człowieka. Potrafi składać nawet do 500 jaj dziennie, więc zaniedbanie tego problemu może spowodować szybkie rozmnożenie. Podstawowym sposobem zwalczania pluskiew jest potraktowanie ich bardzo niską lub wysoką temperaturą.

  1. Pchły

Mogą być niebezpieczne, szczególnie dla dzieci. Potrafią wywoływać alergiczne zapalenia skóry, przenosić tasiemce psie i inne zarazki chorobotwórcze. Wbrew powszechnej opinii nie występują wyłącznie w domach, gdzie mieszkają psy. Oprócz prewencyjnego działania w postaci dbania o własną higienę warto zainteresować się również zwierzęcą. Ugryzienia pcheł potrafią być bardzo dokuczliwe, dlatego rozmnożenie się ich może skutkować koniecznością zwalczania przez ekspertów.

  1. Meszki

Małe, niepozorne, ale po dostaniu się do domu potrafią wyrządzić wiele szkód. Kłopoty sprawiają szczególnie w gorących miesiącach w pobliżu zbiorników wodnych. Skutecznym środkiem ochrony może okazać się zakrywanie ciała oraz używanie preparatów odstraszających. Jednak kiedy na danym obszarze ich populacja rozrośnie się, ochrona przed nimi może sprawić problem.

Jeżeli w Twoim domu pojawił się problem z nocnymi ugryzieniami, to nie czekaj, aż owady rozmnożą się, tylko koniecznie skontaktuj się z naszą firmą zajmująca się dezynsekcją

Jak najskuteczniej pozbyć się owadów z domu?

Najskuteczniejszą metodą jest prewencja i niestwarzanie środowiska, które jest sprzyjające dla owadów. Jeżeli jednak już tak się stanie, to w pierwszej kolejności musisz reagować natychmiastowo. Im insekty zostaną wcześniej wykryte, tym mniejsza szansa, że się rozprzestrzenią. 

Kiedy już się zasiedliła, musisz szczególnie zadbać o higienę w domu oraz skorzystać z naturalnych metod radzenia sobie z insektami. Musisz schować słodkie/zbożowe rzeczy głęboko do szafek, zapobiegać wilgoci i zastosować intensywne zapachy, których owady nie lubią. Jeżeli i to nie pomoże, a owadów jest coraz więcej, to znak, że to czas na pomoc specjalistów.

Więcej na temat dezynsekcji znajdziesz na naszej stronie tutaj

Podsumowanie

Regularne gryzienie w nocy musi stać się sygnałem ostrzegawczym. Jeżeli zlekceważysz te kwestie, to może się okazać, z populacją insektów w Twoim domu szybko się rozmnoży. Stanie się to nie tylko uciążliwe i cięższe do zwalczenia, ale również potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia domowników. Jeżeli problem Cię dotyczy, to nie czekaj tylko zamów profesjonalną dezynsekcję.


    Zostaw komentarz