Metody dezynsekcji

Metody dezynsekcji – jak można skutecznie zwalczyć insekty?

Skuteczna dezynsekcja możliwa jest tylko poprzez profesjonalne działanie. Popularne domowe metody wcale nie gwarantują dobrego efektu. Wręcz przeciwnie, zazwyczaj tylko maskują problem lub działają bardzo krótko. Zupełnie inaczej jest w przypadku specjalistycznych rozwiązań. Firma Alerobale, która zajmuje się wykonywaniem dezynsekcji, oferuje nie tylko najwyższej jakości środki biobójcze, których nie sposób znaleźć w popularnych sklepach. Umożliwia również wybór spośród różnorodnych metod, które pozwalają dopasować działanie do konkretnej sytuacji. Jakie metody dezynsekcji gwarantują skuteczność? Przede wszystkim:

  • metoda zamgławianie ULV,
  • metoda opryskowa/żelowa.

Każdą z nich znaleźć można w ofercie naszej firmy. Czym jednak różnią się one od siebie?

Metoda zamgławiania ULV – na czym polega?

Zamgławianie ULV jest niezwykle skuteczną i bezpieczną metodą walki z różnego rodzaju insektami, takimi jak pluskwy, karaluchy, prusaki, mole, rybiki itp. Do jej wykonania niezbędny jest profesjonalny sprzęt – zamgławiacz. Za jego pomocą pracownik naszej firmy może rozprowadzić odpowiednio dobrany środek do dezynsekcji. Zamgławiacz rozpyla mikroskopijne krople substancji, tworząc biobójczą mgłę. Dzięki temu środek rozprowadzany jest równomiernie, docierając do wszystkich zakamarków w danym pomieszczeniu.

Metoda opryskowa/żelowa – charakterystyka

W przypadku metody opryskowej i żelowej mamy do czynienia z działaniem miejscowym. Pozwalają one wyeliminować źródło problemu. W przypadku pierwszej opcji na powierzchni, na której występują insekty, rozprowadza się substancję biobójczą w formie oprysku – za pomocą opryskiwaczy ciśnieniowych. Metoda żelowa polega natomiast na wyłożeniu w tych miejscach środka w formie żelu, który imituje jedzenie dla insektów. Obie metody działają na podobnej zasadzie. Substancja dostaje się do układu pokarmowego szkodników, które tym samym nie tylko giną, ale wcześniej też roznoszą ją do swoich gniazd i przekazują kolejnym osobnikom.