Mole spożywcze

Jak znaleźć i zlikwidować gniazdo moli spożywczych?

Jak znaleźć i zlikwidować gniazdo moli spożywczych? 1024 576 alerobale.pl

Jak znaleźć i zlikwidować gniazdo moli spożywczych?

Mole spożywcze to niewątpliwie bardzo uciążliwe owady, które często mogą pojawiać się w domu czy mieszkaniu.

Owady te żywią się suchymi produktami, takimi jak kasza, mąka, cukier czy ziarna. Mogą one przedostawać się do domu przez otwarte okno, przez zakupy czy ubrania. By zabezpieczyć się przed pojawieniem się moli warto zadbać o czystość w domu. Często jednak dbanie o porządek może nie wystarczyć. Co, w takim razie należy zrobić, by się ich pozbyć?

Z poniższego artykułu dowiesz się jak znaleźć oraz zlikwidować gniazdo moli spożywczych.

Czym charakteryzuje się mol spożywczy?

Mole spożywcze, inaczej omacnina spichrzanka lub mklik mączny to owady, które zamieszkują głównie miejsca, w których znajduje się żywność. Są one brązowo-szarego koloru i z wyglądu przypominają ćmę.

Mimo swoich niewielkich rozmiarów mole spożywcze to owady, które mogą zrobić duże spustoszenie w miejscu, w którym przebywają. Dlatego warto sposoby, które pozwolą pozbyć się tych owadów.

Jak znaleźć gniazdo moli spożywczych?

Pierwszym krokiem w walce z tymi uciążliwymi owadami jest znalezienie miejsca, w którym mają swoją kryjówkę. Mole spożywcze najczęściej chowają się w szafkach kuchennych oraz spiżarniach. Mole bytują tam, gdzie nie ma dostępu do mocnego światła, jest suche powietrze oraz umiarkowane ciepło, a także, gdzie występuje niezabezpieczonego produkty spożywcze. Najczęściej chowają się w szczelinach oraz zakamarkach.

Jak się pozbyć moli spożywczych?

Mole spożywcze często bywają bardzo uciążliwe, dlatego właściciele domów czy mieszkań szukają skutecznych sposobów, które pozwolą pozbyć się tych owadów.

Domowe sposoby, takie jak klejące pułapki mogą pomóc w walce z molami spożywczymi, ale nie usunął całkowicie źródła problemu.

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje pomieszczenia przed pojawieniem się moli to warto przede wszystkim pamiętać o utrzymaniu czystości. Regularne czyszczenie szafek czy odkurzanie wszystkich zakamarków może zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się moli. Warto również pomyśleć o założeniu moskitier czy przechowywaniu sypkich produktów, takich jakie kasza, ryż czy makaron w szczelnie zamkniętych pojemnikach.

Takie działania w znacznym stopniu minimalizują ryzyko ponownego zagnieżdżenia się moli spożywczych w pomieszczeniach.

Skuteczna dezynsekcja moli spożywczych

Domowe sposoby nie zawsze przynoszą zamierzone efekty, dlatego warto jest zdecydować się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów.

Bez wątpienia jedną z najskuteczniejszych metod usuwania moli spożywczych jest dezynsekcja pomieszczeń.

Odpowiednio przeprowadzona dezynsekcja moli spożywczych pozwoli pozbyć się uciążliwych owadów. Dezynsekcja przeprowadzana jest w bardzo dokładny i w pełni bezpieczny sposób, dlatego możesz mieć pewność, że żadne urządzenia czy meble nie zostaną uszkodzone. Podczas dezynsekcji używane są wysokiej jakości produkty od renomowanych producentów.

Zostaw komentarz