Rybiki

Rybiki cukrowe jak się ich pozbyć?

Rybiki cukrowe jak się ich pozbyć? 1024 800 alerobale.pl

Rybiki cukrowe jak się ich pozbyć?

Rybiki swoją nazwę zawdzięczają srebrzystej łuseczce, która pokrywa ich ciało oraz żwawemu poruszaniu się. Drugi człon — cukrowe zawdzięczają swojemu umiłowaniu do węglowodanów, które są ich głównym pokarmem. Najczęściej zalęgają się w łazienkach, ponieważ lubią ciepłe wilgotne pomieszczenia. Ich obecność jest uporczywa, dlatego często można usłyszeć hasło — rybiki cukrowe jak się ich pozbyć?

Jak znaleźć gniazdo rybików?

Miejscem pochodzenia rybików są kraje tropikalne, stąd ich upodobanie do wilgotnych miejsc o wysokich temperaturach. W warunkach domowych najczęściej można spotkać je w łazience, ale równie często pojawiają się w miejscach wyrobów garmażeryjnych. Samica potrafi znieść nawet do kilkunastu jaj, dlatego warto je szybko zlokalizować. Na pewno niejednokrotnie rzucasz hasło rybiki cukrowe jak się ich pozbyć? Aby to zrobić, w pierwszej kolejności należy zlokalizować ich miejsce bytowania. 

Ze względu na ich upodobanie do ciepłych wilgotnych miejsc, w pierwszej kolejności musisz przeszukać wszelkie wilgotne szczeliny łazienkowe, miejsca, gdzie mogą znajdować się resztki jedzenia (ścierki w kuchni, szafki, trudnodostępne miejsca pod listwami). Obecność rybików nie jest jednoznaczna z niskim poziomem higieny. Czasami gniazdo rybików można znaleźć w czystym mieszkaniu, gdzie owady znalazły mocniej zawilgocone miejsce.

Czy rybik cukrowy gryzie?

Szukanie rybików rodzi u niektórych pewne obawy o swoje zdrowie. Niejednokrotnie można usłyszeć o niebezpiecznych insektach, które przenoszą rozmaite choroby na ludzi. Stąd pytanie, czy rybik cukrowy gryzie, a jak tak, to, czy jest to niebezpieczne. Trzeba mieć świadomość, że największe niebezpieczeństwo ze strony rybików dotyczy wyposażenia domu, a nie ludzkiego życia.

Rybiki cukrowe nie gryzą i nie przenoszą chorób. Nie oznacza to jednak, że ich obecność można zbagatelizować. Zlekceważenie tego w początkowej fazie może poskutkować niemożnością pozbycia się ich potem samodzielnie. Konieczna będzie profesjonalna dezynsekcja i oczyszczanie terenu za pomocą profesjonalistów. 

Co je rybik cukrowy ?

Nazwa tego owada nie jest przypadkowa. Rybiki cukrowe lubują się w skrobi, wielocukrach i to właśnie one stanowią ich główne źródło pożywienia. W czym znajdują się te składniki odżywcze? Występują między innymi w burakach, ziemniakach, produktach zbożowych. Bardzo częstym przypadkiem jest zajęcie przez owady obszaru, gdzie występuje duża ilość okruszków po niedokładnie wyczyszczonym pieczywie.

Dzięki zdolności zwalczenia celulozy rybiki cukrowe mogą zjadać kartki papieru, stąd często spotykane uszkodzenia książek, blatów ozdób domowych. Bez pożywienia rybiki potrafią przeżyć nawet rok, więc zagłodzenie ich w celu likwidacji będzie ciężkim zadaniem. 

Czego nie lubią rybiki?

Jeżeli w Twoim domu już pojawiły się rybiki, to warto się zastanowić, jak pozbyć niechcianych lokatorów. W pierwszej kolejności musisz zadbać o suchość i niewysoką temperaturę pomieszczeń. To totalne przeciwieństwo ich ulubionego miejsca bytowania. Brak dostępu do produktów bogatych w węglowodany (pieczywo, cukier, makarony itp.) również zadziała na nie zniechęcająco.

Zanim zdecydujesz się na profesjonalne zwalczanie owadów, to warto wypróbować domowe metody. Możesz zainstalować wentylator, który nie tylko pomoże w walce z rybikami, ale również potencjalnym grzybem i bakteriami. Rybiki cukrowe nie przepadają za ostrymi zapachami. Rozłóż w pomieszczeniu intensywnie pachnące goździki, lawendę, rozmaryn, czy sok z cytryny.  

Zwalczanie rybików — profesjonalne metody 

Samodzielne zwalczanie rybików jest trudne, a najczęściej czasochłonne i nieskuteczne. Wiele osób wpisuje, więc w przeglądarkę hasło rybiki cukrowe jak się ich pozbyć? Chociaż istnieje wiele sposobów używanych przez firmy dezynsekcyjne, to kilka z nich stosowanych jest najczęściej. Warto pamiętać, że skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy, to nie tylko skuteczność, ale również bezpieczeństwo. Samodzielne korzystanie z niektórych środków może być niebezpieczne.

  • Metoda żelowa polega na nałożeniu na powierzchnię środka owadobójczego z cypermetryną. Jest to skuteczna metoda, która unicestwia niechciane insekty. 
  • Metoda opryskowa ma za zadanie zlikwidować robactwo dzięki naniesieniu na powierzchnię specjalistycznej cieczy. Może być ona umieszczona na wybiórcze fragmenty lub na całe pomieszczenie. Rybiki poprzez kontakt lub zjedzenie cieczy giną.
  • Metoda zamgławiania LUV często uznawana jest za najskuteczniejszą metodę. Całe pomieszczenie jest poddane zimną parą i specjalistycznym środkiem do zwalczania insektów.

Jeżeli rybiki cukrowe na stałe zasiedliły się w Twoim domu, to nie czekaj, aż będzie ich więcej. Już teraz skontaktuj się z naszą firmą dezynsekcyjną, a my poradzimy sobie z tym problemem.

Podsumowanie

Pojawienie się rybików cukrowych w pomieszczeniu może przysporzyć sporo problemów. Mimo że nie stanowią niebezpieczeństwa dla człowieka, to potrafią zniszczyć wiele przedmiotów. Zlekceważenie owadów w początkowym stadium może skutkować rozprzestrzenieniem się rybików i koniecznością sięgnięcia po pomoc specjalistów. Istnieje kilka skutecznych metod, które poradzą sobie z tymi insektami.


    Zostaw komentarz