– jak zlokalizować problem?

Zwalczanie karaluchów

Zwalczanie karaluchów – jak zlokalizować problem?

Karaluchy, zwane także karaczanami pospolitymi lub wschodnimi, to owady, które mogą osiedlać się w wilgotnych i ciepłych miejscach. Często natrafić można na nie w domach, mieszkaniach, szpitalach czy różnego rodzaju lokalach, takich jak restauracje. Ich rozmiar zwykle nie przekracza 3 cm (zazwyczaj osiągają od 17 do 28 mm). Posiadają brązową barwę, pancerz i podłużne czułki. Są owadami wszystkożernymi i poszukują przede wszystkim pożywienia, dlatego warto sprawdzić, czy nie osiedliły się w szafkach z jedzeniem lub w ich okolicach (chowają się w zakamarkach, np. pod listwami podłogowymi). Należy pamiętać, że karaluchy w ciągu dnia się ukrywają, a żerowanie rozpoczynają dopiero w ciemności, dlatego w nocy łatwiej je zlokalizować.

Zwalczanie karaluchów – należy zareagować szybko i skutecznie

Karaluchy bardzo szybko się rozmnażają, na dodatek robią to przez cały rok. Zbyt długie zwlekanie z reakcją może więc znacząco pogłębić problem. Dodatkowo, według licznie przeprowadzanych badań owady te rozprzestrzeniają wiele chorób (m.in. gruźlicę czy dżumę). Przenoszą też różnego rodzaju wirusy i grzyby. Tym bardziej tępienie karaluchów powinno być szybkie i skuteczne. Nasza firma rekomenduje zwykle zastosowanie metody żelowej i zamgławianie ULV, ponieważ to rozwiązanie bezpieczne i niezawodne. Próby samodzielnej walki mogą okazać się jedynie krótkotrwałym sukcesem, w przeciwieństwie do profesjonalnego działania, które daje trwały efekt.

O czym należy pamiętać przed zwalczaniem karaluchów?

Skuteczne usuwanie karaluchów wiąże się z użyciem specjalistycznych środków biobójczych. Ich zastosowanie wymaga odpowiedniego przygotowania pomieszczenia. Ze względu na to, że każdy przypadek i mieszkanie jest inne, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą, aby omówić sytuację indywidualnie. 

Tępienie karaluchów – jak wyeliminować problem na długo?

Występowanie karaluchów jest nieprzyjemną sytuacją, która może wiązać się też z potrzebą skorzystania z innych usług niż tylko dezynsekcja. Ich osiedlenie się może oznaczać, że mamy problem z wilgocią, która sprzyja rozwijaniu się negatywnych dla zdrowia grzybów i pleśni. Naszym klientom, po zwalczeniu karaluchów, zalecamy więc także skorzystanie z procesu dezynfekcji (także znajduje się w naszej ofercie). Pomoże to rozwiązać negatywne skutki wilgoci. Aby jej zapobiec, należy też pamiętać o sprawdzeniu drożności wentylacji i ewentualnym usprawnieniu jej sieci.

Usuwanie karaluchów Warszawa – korzystna cena za profesjonalną usługę

Oferujemy najwyższej jakości usługi, które umożliwiają skuteczne zwalczanie karaluchów. W przypadku każdego klienta dokonujemy indywidualnej wyceny. Nasza firma funkcjonuje przede wszystkim na terenie Warszawy, ale dojazd do innych miejscowości też jest możliwy. Wybierając właśnie nas, zyskać można:

  • gwarancję skuteczności,
  • gwarancję bezpieczeństwa (sprawdzone rozwiązania i bezpieczna realizacja),
  • gwarancję wykorzystania najwyższej jakości środków biobójczych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem i bezpośredniego skontaktowania się, w celu uzgodnienia szczegółów.

Dokładne ceny naszych usług dostępne są na stronie – wycena zwalczania karaluchów