– jak wyglądają te owady?

Zwalczanie moli

Zwalczanie moli

Wyróżnia się zwykle dwa rodzaje moli – odzieżowe (mól włosienniczek) i spożywcze (mklik mączny, omacnica spichrzanka). Owady te są szkodnikami, które bardzo chętnie osiedlają się w domach czy mieszkaniach. Mole odzieżowe mają od 6 do 11 mm długości, posiadają skrzydła, a ich barwa przybiera żółtobrązowe odcienie. Żywią się różnego rodzaju tkaninami, dlatego najczęściej zauważyć je można w szafach z odzieżą lub w garderobach – oznaką ich występowania są dziury w ubraniach. Mole spożywcze są minimalnie większe i mają zwykle dwa kolory – brązowy i szary. Jak sama nazwa wskazuje, spotkać je można w pomieszczeniach z żywnością (np. kuchnia). Preferują sypkie produkty, takie jak kasza, orzechy, cukier czy mąka. Oba rodzaje moli mogą dostawać się do mieszkań na wiele sposobów: przez okna, zagnieżdżenie się w kupowanym jedzeniu lub przyczepienie się do ubrania. W każdym wypadku należy szybko zareagować, zwracając się o pomoc do profesjonalnej firmy, takiej jak my.

Interesuje Cię nasza oferta ? Zadzwoń!

Zwalczanie moli – jakie działanie najlepsze?

Z doświadczenia wiemy, że zwalczanie moli nie należy do prostych zabiegów. Brak precyzji lub użycie nieodpowiednich środków może sprawić, że działanie było nieskuteczne. Samice moli potrafią złożyć nawet 200 jaj, dlatego bardzo ważne jest nie tylko samo usuwanie moli, ale też ich larw. Z tego powodu najczęściej zalecamy korzystanie z metody ULV zamgławianie. Pozwala ona na dotarcie silnego i bezpiecznego preparatu biobójczego nawet do najmniejszych zakamarków. Będzie to więc rozwiązanie gwarantujące skuteczność.

Czy zwalczanie moli wiąże się z odpowiednim przygotowaniem pomieszczenia?

Tak, przed rozpoczęciem prac związanych z usuwaniem moli należy odpowiednio przygotować do tego pomieszczenie. Najważniejszą kwestią jest zabezpieczenie przedmiotów elektronicznych. Nasza firma zawsze zwraca uwagę na to, aby żaden sprzęt nie uległ awarii. Zaczynamy działać dopiero wtedy, gdy mamy pewność, że pomieszczenie zostało odpowiednio zabezpieczone.

Co należy robić po skutecznym zwalczeniu moli?

Gdy uda się wykonać dezynsekcję i mamy pewność, że usuwanie moli zakończyło się sukcesem, nie można zapomnieć o wykonywaniu działań prewencyjnych. Aby mole nie sprowadziły się ponownie do naszego mieszkania, warto pomyśleć o zamontowaniu moskitier na okna. Sypkie produkty najlepiej przechowywać w szczelnych, szklanych pojemnikach – w przypadku występowania larw, mole nie rozprzestrzenią się w inne miejsca. Działania te oczywiście nie dają gwarancji, ale znacząco minimalizują ryzyko ponownego osiedlenie się moli.

Zwalczanie moli Warszawa – skuteczność w najlepszej cenie

Dlaczego najlepiej wybrać naszą firmę? Ponieważ mamy doświadczonych pracowników, oferujemy sprawdzone rozwiązania, korzystamy z silnych środków biobójczych i dbamy jednocześnie o bezpieczeństwo. Działamy głównie na terenie Warszawy i okolic.

Zapraszamy do kontaktu – indywidualna wycena i uzgodnienie szczegółów!

Zapytaj o szczegóły



    Interesuje Cię nasza oferta ? Zadzwoń!