Zwalczanie pluskiew

– czy występowanie pluskiew to powód do wstydu?

Istnieje pogląd, że miejsca, w których osiedliły się pluskwy są zaniedbane. Stąd też dla wielu osób konieczność usuwania pluskiew jest powodem do wstydu. Nie powinno jednak tak być. Owady te osiedlają się również w zadbanych mieszkaniach czy lokalach. Wystarczy, że przeniesiemy je ze sobą wraz z ubraniami po wizycie w hotelu czy nawet kilkunastominutowej jeździe autobusem. Pluskwy spotkać można bowiem w wielu miejscach i zamiast samodzielnej, dyskretnej próby ich zwalczania, najlepiej postawić na wykwalifikowaną firmę, która zajmuje się dezynsekcją.

 

Gazowanie pluskiew – dlaczego to zabroniona metoda?

Dawniej najpopularniejszym sposobem zwalczania pluskiew było ich gazowanie. Metoda ta była skuteczna, ale bardzo niebezpieczna. Wykorzystywane do gazowania pluskiew substancje na bazie dichlorofosu uznawane są za szkodliwe dla zdrowia, dlatego całkowicie zakazano ich stosowania, a nawet produkowania. Poszukując firmy do wykonania dezynsekcji, należy więc upewnić się, że nie korzysta ona ze wspomnianych nielegalnych substancji.

 

Pryskanie pluskiew a może zamgławianie – jaką metodę wybrać?

Współcześnie korzystać możemy z wielu skutecznych i co istotne, bezpiecznych metod walki z pluskwami. Wybór odpowiedniego sposobu najlepiej uzgodnić w bezpośrednim kontakcie z firmą. Popularnym działaniem jest pryskanie pluskiew specjalistycznym opryskiem. W niektórych sytuacjach większą skutecznością może jednak okazać się metoda zamgławianie ULV, która polega na wytworzeniu biobójczej mgły za pomocą zamgławiacza. Dzięki takiemu rozwiązaniu substancja roznosi się równomiernie na całej powierzchni.

 

Usuwanie pluskiew – Warszawa

Jesteśmy firmą, działającą na terenie Warszawy, dlatego też gwarantujemy szybkie i darmowe dotarcie na miejsce. Do zwalczania pluskiew korzystamy z odpowiednio przetestowanych środków. Oferujemy skuteczną i profesjonalną pomoc oraz indywidualną wycenę. Dokładne ceny naszych usług dostępne są w naszym cenniku dezynsekcji!

Jak wygląda odpluskwianie?

Dezynsekcja pluskwy rozpoczyna się od rozpoznania i zlokalizowania problemu, a także odpowiedniego zabezpieczenia miejsca pracy. Dopiero wówczas możemy rozpocząć rozprowadzanie środka biobójczego. W zależności od wyboru poszczególnej metody (doradzimy najlepszy wybór w danym miejscu), może to wyglądać nieco inaczej, ale w każdym przypadku chodzi o to, aby środek ten miał bezpośredni kontakt z pluskwami. Dzięki temu szkodniki nie tylko trują same siebie, ale też roznoszą naniesioną substancję dalej, przekazując ją innym pluskwom znajdującym się w pomieszczeniu. W trakcie wykonywania dezynsekcji pluskwy w środku nie powinien przebywać nikt poza specjalistami. Specjalista powinien nas poinformować, po jakim czasie możemy wejść z powrotem do pomieszczenia, ponieważ czas zależny jest od zastosowanej metody. Istotne jest natomiast to, że zazwyczaj do całkowitego pozbycia się problemu konieczne jest powtórzenie zabiegu (po dwóch tygodniach).

Jak długo żyją pluskwy po dezynsekcji?

Przy użyciu dobrej jakości środków do dezynsekcji pluskwy powinny żyć jeszcze przez kilka godzin. Większość z nich po tym czasie zostanie wyeliminowana, ale pojedyncze insekty mogą przetrwać. Środek biobójczy działa jeszcze przez najbliższe dni po wykonaniu zabiegu – dlatego nie należy go usuwać. Warto jednak pamiętać, że owady te zostawiają także swoje jaja. Stąd właśnie w większości przypadków zaleca się ponowne wykonanie dezynsekcji pluskwy. Dzięki temu pozbędziemy się pozostałych w pomieszczeniu osobników.

Migracje insektów

Przy wykonywaniu dezynsekcji pluskwy nie można zapominać o zjawisku migracji insektów. Pluskwy są bowiem owadami, które nie tylko szybko się rozmnażają, ale też rozprzestrzeniają. Często przenoszą się na ubraniach i rzeczach codziennego użytku. Warto więc dokładnie sprawdzić zakamarki w całym mieszkaniu – zwłaszcza jeśli w jakimś pomieszczeniu wykonywana była wcześniej dezynsekcja. To w znacznym stopniu może pomóc w skutecznym pozbyciu się tych insektów. W razie przesiedlenia się pluskwy w inne miejsce koniecznie nas o tym poinformuj. Wówczas wykonamy zabieg kolejny raz.

 

Pluskwy chowają się zazwyczaj w zakamarkach, np. w szczelinach łóżka, obszyciach materaca i suwaka, pod łóżkiem, za szafą, w listwach przypodłogowych, gniazdkach, za obrazami, w książkach. Najczęściej są jednak wykrywane w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem, ponieważ żywią się ludzką krwią (choć także i zwierzęcą) i żerują głównie nocą. Pluskwy osiągają około 5-6 mm, mają brunatną barwę oraz spłaszczone, owalne ciało zwężające się ku przodowi. Obecność pluskiew możemy poznać m.in. po  śladach krwi na pościeli, śladach odchodów np. wzdłuż szwów materaca, oraz po ukąszeniach pojawiających się po nocy, najczęściej jest ich kilka w linii i towarzyszy im silny świąd. Należy też zaznaczyć, iż nie każda osoba jest uczulona na ukąszenia pluskwy, i wtedy takich zmian skórnych nie jesteśmy wstanie u siebie zaobserwować.

Odpluskwianie nie należy do prostych procesów, ale gwarantujemy, że nasza praca i doświadczenie przyniesie satysfakcjonujący efekt. Do zwalczania pluskiew wykorzystujemy dwie metody, które dostosowywane są w zależności od Państwa potrzeb:

  • metoda opryskowa,
  • metoda ULV zamgławianie.

Metoda opryskowa polega na rozprowadzaniu specjalnego preparatu biobójczego na powierzchni, gdzie występują insekty za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego. Pluskwy po kontakcie z powierzchnią gdzie został nałożony preparat, giną i dodatkowo przenoszą go do swoich gniazd, zarażając tym sposobem także kolejne osobniki.

Metoda ULV zamgławianie jest polecana zarówno w przypadku małych, jak i dużych oraz zagnieżdżeniu pluskiew w naprawdę trudno dostępnych miejscach. To jedna z najskuteczniejszych metod walki z insektami. Polega ona na wytworzeniu gęstej mgły za pomocą zamgławiacza. Substancja, która jest w tym celu używana to specjalny preparat biobójczy. Efekt końcowy przychodzi naprawdę szybko, widoczny jest już po kilku godzinach.

Gwarantujemy, że przy wykonywaniu obu technik zachowujemy wszystkie zasady bezpieczeństwa!

Do naszej pracy podchodzimy z należytą starannością i sumiennością. Naszym głównym celem jest wykonywanie profesjonalnych usług, dlatego też przeprowadzamy odpluskwianie w Warszawie, gwarantując naszym klientom najwyższą jakość i gwarancję zadowolenia z efektu naszych działań. Korzystamy z najlepszych możliwych środków. Dbamy o bezpieczeństwo pracowników, zapewniając im wszelkie środki ochrony. Chronimy też miejsca, w których pracujemy, upewniając się, czy zostały one skutecznie zabezpieczone.u!

Główne miejsce, w którym wykonujemy odpluskwianie: Warszawa (dojazd darmowy).

Działamy również w innych pobliskich miejscowościach. Wszelkie szczegóły można znaleźć w naszym cenniku. Zapraszamy do kontakt

Pluskwy są bardzo często spotykanym problemem. Niestety, ale te słynące z zapachu gnijących malin owady zazwyczaj gromadzą się zakamarkach łóżek, obrazów i miejscach ciężko dostępnych. Trzeba się ich oczywiście pozbyć, ponieważ są bardzo uciążliwym insektem. Przy małej populacji , kiedy pluskwa jest jeszcze młodym osobnikiem nie jesteśmy jej w stanie zobaczyć. Wychodzi tylko w nocy kiedy śpimy i żywi się ludzką krwią. Kiedy zaczynamy dostrzegać pluskwy w naszym mieszkaniu, może to oznaczać już większą populację.

Cena dezynsekcji pluskwy zależy od dwóch czynników – rozmiaru powierzchni i metody. 

Oferujemy dwie metody dezynsekcji:

  • metoda opryskowa (polega na rozpyleniu preparatu w miejscach występowania pluskiew za pomocą spryskiwacza ciśnieniowego),
  • metoda ULV zamgławianie (polega na wytworzeniu mgły z substancji owadobójczej za pomocą zamgławiacza).

Szczegóły dotyczące ceny dezynsekcji pluskwy znajdują się w naszym cenniku.