Zwalczanie pluskiew

– czy występowanie pluskiew to powód do wstydu?

Istnieje pogląd, że miejsca, w których osiedliły się pluskwy są zaniedbane. Stąd też dla wielu osób konieczność usuwania pluskiew jest powodem do wstydu. Nie powinno jednak tak być. Owady te osiedlają się również w zadbanych mieszkaniach czy lokalach. Wystarczy, że przeniesiemy je ze sobą wraz z ubraniami po wizycie w hotelu czy nawet kilkunastominutowej jeździe autobusem. Pluskwy spotkać można bowiem w wielu miejscach i zamiast samodzielnej, dyskretnej próby ich zwalczania, najlepiej postawić na wykwalifikowaną firmę, która zajmuje się dezynsekcją. W AleRobale oferujemy kompleksowy proces pozbywania się pluskiew z mieszkań, domów i lokali.

Gazowanie pluskiew – dlaczego to zabroniona metoda?

Dawniej najpopularniejszym sposobem zwalczania pluskiew było ich gazowanie. Metoda ta była skuteczna, ale bardzo niebezpieczna. Wykorzystywane do gazowania pluskiew substancje na bazie dichlorofosu uznawane są za szkodliwe dla zdrowia, dlatego całkowicie zakazano ich stosowania, a nawet produkowania. Poszukując firmy do wykonania dezynsekcji, należy więc upewnić się, że nie korzysta ona ze wspomnianych nielegalnych substancji.

Pryskanie pluskiew a może zamgławianie – jaką metodę wybrać?

Współcześnie korzystać możemy z wielu skutecznych i co istotne, bezpiecznych metod walki z pluskwami. Wybór odpowiedniego sposobu najlepiej uzgodnić w bezpośrednim kontakcie z firmą. Popularnym działaniem jest pryskanie pluskiew specjalistycznym opryskiem. W niektórych sytuacjach większą skutecznością może jednak okazać się metoda zamgławianie ULV, która polega na wytworzeniu biobójczej mgły za pomocą zamgławiacza. Dzięki takiemu rozwiązaniu substancja roznosi się równomiernie na całej powierzchni.

zwalczanie pluskwy domowej

 

Usuwanie pluskiew – Warszawa

Jesteśmy firmą, działającą na terenie Warszawy, dlatego też gwarantujemy szybkie i darmowe dotarcie na miejsce. Do zwalczania pluskiew korzystamy z odpowiednio przetestowanych środków. Oferujemy skuteczną i profesjonalną pomoc oraz indywidualną wycenę. Dokładne ceny naszych usług dostępne są w naszym cenniku dezynsekcji!

 

Jak wygląda odpluskwianie?

Dezynsekcja pluskwy rozpoczyna się od rozpoznania i zlokalizowania problemu, a także odpowiedniego zabezpieczenia miejsca pracy. Dopiero wówczas możemy rozpocząć rozprowadzanie środka biobójczego. W zależności od wyboru poszczególnej metody (doradzimy najlepszy wybór w danym miejscu), może to wyglądać nieco inaczej, ale w każdym przypadku chodzi o to, aby środek ten miał bezpośredni kontakt z pluskwami. Dzięki temu szkodniki nie tylko trują same siebie, ale też roznoszą naniesioną substancję dalej, przekazując ją innym pluskwom znajdującym się w pomieszczeniu. W trakcie wykonywania dezynsekcji pluskwy w środku nie powinien przebywać nikt poza specjalistami. Specjalista powinien nas poinformować, po jakim czasie możemy wejść z powrotem do pomieszczenia, ponieważ czas zależny jest od zastosowanej metody. Istotne jest natomiast to, że zazwyczaj do całkowitego pozbycia się problemu konieczne jest powtórzenie zabiegu (po dwóch tygodniach).

 

Jak długo żyją pluskwy po dezynsekcji?

Przy użyciu dobrej jakości środków do dezynsekcji pluskwy powinny żyć jeszcze przez kilka godzin. Większość z nich po tym czasie zostanie wyeliminowana, ale pojedyncze insekty mogą przetrwać. Środek biobójczy działa jeszcze przez najbliższe dni po wykonaniu zabiegu – dlatego nie należy go usuwać. Warto jednak pamiętać, że owady te zostawiają także swoje jaja. Stąd właśnie w większości przypadków zaleca się ponowne wykonanie dezynsekcji pluskwy. Dzięki temu pozbędziemy się pozostałych w pomieszczeniu osobników.

 

Migracje insektów

Przy wykonywaniu dezynsekcji pluskwy nie można zapominać o zjawisku migracji insektów. Pluskwy są bowiem owadami, które nie tylko szybko się rozmnażają, ale też rozprzestrzeniają. Jeśli więc w jakimś pomieszczeniu zaobserwowano ich obecność, to właśnie z tego względu warto wykonać zabieg w całym mieszkaniu – zwłaszcza gdy w innych miejscach występują sygnały świadczące o możliwości przesiedlenia się pluskwy. To w znacznym stopniu może pomóc w skutecznym pozbyciu się tych insektów.

pluskwy w ubraniach

Po czym poznać, że dom potrzebuje odpluskwiania? – oferta dla mieszkańców Warszawy

Pluskwa domowa żeruje przede wszystkim w nocy, dlatego często nie tak łatwo jest nam zaobserwować jej obecność. Oczywiście najczęstszym objawem tego, że dom potrzebuje odpluskwiania, jest zaobserwowanie licznych ukąszeń na swoim ciele. Sygnałem alarmowym powinny być też znalezione ślady po odchodach pluskwy. To jednak niejedyne oznaki, które świadczą o obecności pluskiew. Warto dokładnie przyglądać się zakamarkom łóżka i szczelinom wokół listew lub szaf. W przypadku występowania pluskwy domowej w takich miejscach nawet w ciągu dnia znaleźć można martwe insekty lub wylinki. Wynika to z tego, że te pasożytnicze owady szybko się rozmnażają, a w pewnej fazie rozwoju w różnych miejscach pozostawiać mogą wylinki larw. Mają one niewielki rozmiar, często porównuje się je do zanieczyszczonego, martwego naskórka. Dlatego tak ważne jest, aby reagować odpowiednio szybko i zdecydować się na dezynsekcję.

 

Jak wygląda dorosła pluskwa domowa?

Dorosła pluskwa domowa, zwana często także pluskwą łóżkową, jest małym owadem o dość charakterystycznym wyglądzie. Dorosły osobnik ma zazwyczaj około 7 milimetrów. Wyróżnia się płaskim ciałem o owalnym kształcie i brązowym lub czerwonym kolorze. Co istotne, dorosła pluskwa po jedzeniu może przybierać nieco ciemniejszą barwę. Głowa dorosłej pluskwy domowej, w porównaniu do ciała, jest mała i wydłużona. Na jej przodzie znajdują się długie, zwężające się czułki, które pomagają owadowi wyczuwać bodźce środowiskowe.

 

Dlaczego pluskwy często osiedlają się w sypialni?

Pluskwy spotkać można w różnych pomieszczeniach, ale bardzo często wybierają właśnie sypialnię. Dlaczego tak się dzieje? Pluskwy migrują, poszukując dla siebie najdogodniejszego miejsca, w którym znajdą pożywienie. A ponieważ najczęściej żerują nocą, to sypialnia jest dla nich naturalnym miejscem osiedlania się. Pluskwy żywią się bowiem krwią, dlatego wówczas mają ułatwione zadanie. W nocy śpimy, zatem mogą one w łatwy sposób znaleźć pożywienie, a następnie schować się w zakamarkach łóżka, przez co są niewidoczne w ciągu dnia. Gdy zaobserwujemy u siebie ugryzienia pluskwy w pierwszej kolejności, należy więc dokładnie przeszukać łóżko wraz z materacem.

 

Dezynsekcja pluskiew Warszawa – zapytaj o szczegóły


  Pluskwy chowają się zazwyczaj w zakamarkach, np. w szczelinach łóżka, obszyciach materaca i suwaka, pod łóżkiem, za szafą, w listwach przypodłogowych, gniazdkach, za obrazami, w książkach. Najczęściej są jednak wykrywane w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem, ponieważ żywią się ludzką krwią (choć także i zwierzęcą) i żerują głównie nocą. Pluskwy osiągają około 5-6 mm, mają brunatną barwę oraz spłaszczone, owalne ciało zwężające się ku przodowi. Obecność pluskiew możemy poznać m.in. po  śladach krwi na pościeli, śladach odchodów np. wzdłuż szwów materaca, oraz po ukąszeniach pojawiających się po nocy, najczęściej jest ich kilka w linii i towarzyszy im silny świąd. Należy też zaznaczyć, iż nie każda osoba jest uczulona na ukąszenia pluskwy, i wtedy takich zmian skórnych nie jesteśmy wstanie u siebie zaobserwować.

  Odpluskwianie nie należy do prostych procesów, ale gwarantujemy, że nasza praca i doświadczenie przyniesie satysfakcjonujący efekt. Do zwalczania pluskiew wykorzystujemy dwie metody, które dostosowywane są w zależności od Państwa potrzeb:

  • metoda opryskowa,
  • metoda ULV zamgławianie.

  Metoda opryskowa polega na rozprowadzaniu specjalnego preparatu biobójczego na powierzchni, gdzie występują insekty za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego. Pluskwy po kontakcie z powierzchnią gdzie został nałożony preparat, giną i dodatkowo przenoszą go do swoich gniazd, zarażając tym sposobem także kolejne osobniki.

  Metoda ULV zamgławianie jest polecana zarówno w przypadku małych, jak i dużych oraz zagnieżdżeniu pluskiew w naprawdę trudno dostępnych miejscach. To jedna z najskuteczniejszych metod walki z insektami. Polega ona na wytworzeniu gęstej mgły za pomocą zamgławiacza. Substancja, która jest w tym celu używana to specjalny preparat biobójczy. Efekt końcowy przychodzi naprawdę szybko, widoczny jest już po kilku godzinach.

  Gwarantujemy, że przy wykonywaniu obu technik zachowujemy wszystkie zasady bezpieczeństwa!

  Do naszej pracy podchodzimy z należytą starannością i sumiennością. Naszym głównym celem jest wykonywanie profesjonalnych usług, dlatego też przeprowadzamy odpluskwianie w Warszawie, gwarantując naszym klientom najwyższą jakość i gwarancję zadowolenia z efektu naszych działań. Korzystamy z najlepszych możliwych środków. Dbamy o bezpieczeństwo pracowników, zapewniając im wszelkie środki ochrony. Chronimy też miejsca, w których pracujemy, upewniając się, czy zostały one skutecznie zabezpieczone.u!

  Główne miejsce, w którym wykonujemy odpluskwianie: Warszawa (dojazd darmowy).

  Działamy również w innych pobliskich miejscowościach. Wszelkie szczegóły można znaleźć w naszym cenniku. Zapraszamy do kontakt

  Pluskwy są bardzo często spotykanym problemem. Niestety, ale te słynące z zapachu gnijących malin owady zazwyczaj gromadzą się zakamarkach łóżek, obrazów i miejscach ciężko dostępnych. Trzeba się ich oczywiście pozbyć, ponieważ są bardzo uciążliwym insektem. Przy małej populacji , kiedy pluskwa jest jeszcze młodym osobnikiem nie jesteśmy jej w stanie zobaczyć. Wychodzi tylko w nocy kiedy śpimy i żywi się ludzką krwią. Kiedy zaczynamy dostrzegać pluskwy w naszym mieszkaniu, może to oznaczać już większą populację.

  Cena dezynsekcji pluskwy zależy od dwóch czynników – rozmiaru powierzchni i metody. 

  Oferujemy dwie metody dezynsekcji:

  • metoda opryskowa (polega na rozpyleniu preparatu w miejscach występowania pluskiew za pomocą spryskiwacza ciśnieniowego),
  • metoda ULV zamgławianie (polega na wytworzeniu mgły z substancji owadobójczej za pomocą zamgławiacza).

  Szczegóły dotyczące ceny dezynsekcji pluskwy znajdują się w naszym cenniku.