5 mitów dotyczących deratyzacji

deratyzacja

5 mitów dotyczących deratyzacji

5 mitów dotyczących deratyzacji 1024 683 alerobale.pl

Nasz firma od lat zajmuje się usługami DDD w Warszawie i okolicach. Prócz dezynfekcji i dezynsekcji naszą specjalnością jest deratyzacja, którą zwie się inaczej odszczurzaniem czy zwalczaniem gryzoni – nie tylko szczurów, ale także myszy czy nornic. Jako eksperci chętnie dzielimy się wiedzą, a w tym wpisie obalimy 5 popularnych mitów dotyczących deratyzacji. Zapraszamy do lektury i zamawiania usług naszej ekipy DDD – dojeżdżamy na terenie Warszawy bez dodatkowych opłat, a nasi klienci zawsze mogą liczyć na bezpłatną wycenę oraz kompleksowe usługi gwarantujące 100% skuteczność! 

1. Domowe środki są najskuteczniejsze 

Jednym z mitów dotyczących deratyzacji, który należy obalić to nieprawdziwe przekonanie wielu osób, iż domowe środki są najskuteczniejsze przy zwalczaniu gryzoni. Jako eksperci zapewniamy, że nie tylko nie są one efektywne, ale i często niebezpieczne dla człowieka, środowiska naturalnego oraz zwierząt hodowlanych, w tym psów i kotów. Specyfiki dostępne w ogólnej sprzedaży nie są w stanie wybić całej populacji szkodników grasujących na danym terenie. Nie wpływają również na ich układ rozrodczy, a w wielu przypadkach szczury i myszy szybko rozpoznają zagrożenie. 

Dodać warto, że efektywne odszczurzanie to nie tylko zwalczanie gryzoni, ale także wdrażanie strategii, dzięki którym nie pojawią się one ponownie w danym miejscu. Nasz zespół usług deratyzacji, dezynsekcji i dezynfekcji nie tylko odszczurza małe i duże budynki, ale prowadzi również w nich monitoring DDD

2. Szczury i myszy są przyciągane tylko przez brud i bałagan 

Szkodniki mogą pojawić się w każdym miejscu niezależnie od jego czystości! Rozmnażają się one błyskawicznie i dlatego poszukują nowych terenów do żerowania. W Warszawie i innych dużych miastach zagrożenie jest duże, a o jego minimalizację dbają instytucje publiczne, wspólnoty mieszkaniowe, zarządcy różnych budynków oraz oczywiście tysiące osób indywidualnych – oczywiście poprzez korzystanie z usług deratyzacji. Należy podkreślić, że gęstość zabudowy i różnorodność środowisk miejskich sprawia, że Warszawa to idealne miejsce dla gryzoni – bez deratyzacja nieruchomości z pewnością byłoby ich w stolicy bardzo dużo. 

CIEKAWOSTKA! Szczury mogą przenosić groźne dla człowieka patogeny, ale nie zawsze tak jest. W dużej mierze zależy to od miejsca ich bytowania. Warto podkreślić, że gryzonie te spędzają kilka godzin dziennie na pielęgnowaniu siebie oraz pozostałych członków stada! Są także odporne na wiele chorób i pasożytów, co czyni je zwierzętami stosunkowo czystymi. Ich pojawianie się np. w domu nie musi zatem wskazywać na zagrożenie chorobotwórcze – szczury usuwane są również dlatego, że niszczą konstrukcje drewniane, rury, a nawet elementy metalowe budynków! 

3. Jedna mysz lub szczur to nie powód do niepokoju 

Niestety tam gdzie pojawia się jeden osobnik, tam szansa, że w okolicy żeruje ich całe stado! Dla przykładu myszy żyją w grupach liczących od kilku do kilkunastu gryzoni. Podobnie jest ze szczurami, które łączą się w pary, budując duże rodziny – gryzonie rozmnażają się w ekspresowym tempie, a w sprzyjających warunkach stworzą na określonym obszarze prawdziwą kolonię. Warto dodać, że obszar ich żerowania może wynosić nawet kilka tysięcy metrów kwadratowych. Jeśli zatem odwiedzi Cię jeden nieproszony gość, nie bagatelizuj problemu. Twój dom czy budynek firmy może okazać się przyjemnym miejscem również dla jego rodzinki! 

4. Koty domowe skutecznie rozwiązują problem gryzoni w domach 

Mit ten powielany jest przez bajki dla dzieci czy starsze pokolenia osób, które wychowały się na wsi. Koty domowe mające dostęp do karm, polują na gryzonie tylko i wyłącznie dla zaspokojenia instynktu łowcy. Są one w stanie unieszkodliwić pojedyncze osobniki myszy czy szczurów, ale z pewnością nie poradzą sobie z liczniejszą populacją na danym terenie. 

5. Deratyzacja to zawsze użycie szkodliwych, trujących chemikaliów

Metod zwalczania gryzoni jest wiele i nie zawsze odszczurzanie wymaga wykorzystania trujących środków czy pułapek, w których zwierzęta umierają w cierpieniach. Wręcz przeciwnie, nowoczesne usługi DDD doświadczonych ekip deratyzacyjnych w Warszawie, takich jak nasza, to humanitarne usuwanie zagrożeń! Mowa o stosowaniu wabików, odstraszaczy opartych o technologię ultradźwiękową czy też pułapek żywołownych. Technik, które stosujemy przy odszczurzaniu w Warszawie jest więcej, a metody dostosowujemy do indywidualnych warunków, w tym rodzaju zabezpieczanego budynku. Chcesz poznać szczegóły? Zadzwoń do nas już teraz!

Skontaktuj się z nami