Czarne robaki w domu jakie robaki mogą występować w domach lub mieszkaniach? Skąd się biorą? Jak się ich pozbyć?

czarne robaki

Czarne robaki w domu jakie robaki mogą występować w domach lub mieszkaniach? Skąd się biorą? Jak się ich pozbyć?

Czarne robaki w domu jakie robaki mogą występować w domach lub mieszkaniach? Skąd się biorą? Jak się ich pozbyć? 1024 576 alerobale.pl

Czarne robaki pojawić mogą się w kuchni, salonie, łazience i w każdym innym pomieszczeniu. Często nie wiemy, skąd wzięły się w naszym domu. W wielu przypadkach nie potrafimy też samodzielnie rozpoznać ich gatunku. Bez względu na to chcemy pozbyć się ich jak najszybciej. W jaki sposób skutecznie  usunąć czarne robaki z domu? Z jakim rodzajem robaków możemy mieć do czynienia? Odpowiedzi na najważniejsze pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Czarne robaki w domu – co to może być?

Zauważając w swoim domu czarne robaki, zwykle nie jesteśmy w stanie zidentyfikować ich gatunku, a możliwości może być wiele. Często okazuje się, że jest to pluskwa domowa. Ma ona niewielki rozmiar, charakterystyczne czułka i żywi się krwią, dlatego sygnałem jej występowania są liczne, swędzące ugryzienia na ciele, które zaobserwować można u siebie po obudzeniu. Poza tym, czarnymi robakami mogą być także:

  • młode karaluchy/prusaki,
  • rybiki cukrowe,
  • prosionki szorstkie,
  • pchły (zwykle są brązowe, ale mogą mieć też czarną barwę).

Skąd się biorą w naszych domach czarne robaki?

Powodów pojawienia się w domu czarnych robaków jest wiele. W niektórych sytuacjach przyczyną może być niezachowanie czystości. Często jednak czarne robaki pojawiają się nawet w zadbanych miejscach. Dlaczego? Wiele owadów możemy w sposób nieświadomy sprowadzić ze sobą na ubraniach, a także w torbach czy walizkach. Warto też pamiętać o tym, że insekty migrują w poszukiwaniu schronienia i pożywienia. Do ich osiedlenia wystarczy więc otwarte okno. W blokach problemem jest natomiast zjawisko przesiedlania się czarnych robaków z sąsiednich lokali.

Czarne robaki w domu – jak je zwalczyć?

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z pluskwą domową, młodymi karaluchami, prusakami czy innymi insektami, konieczna będzie dezynsekcja. Jest to proces zwalczania niechcianych owadów przy zastosowaniu specjalistycznych preparatów biobójczych. Tego typu środki dostępne są w sklepach, ale jeśli chcemy postawić na skuteczność, lepszą opcją będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Posiada ona lepsze substancje, których nie ma w zwykłych sklepach. Poza tym specjaliści są w stanie rozpoznać rodzaj insekta, dzięki czemu zastosują odpowiedni preparat oraz wybiorą najlepszą metodę działania.

Co robią profesjonaliści, aby skutecznie wytępić czarne robaki?

Aby mieć pewność, że wykonana dezynsekcja czarnych robaków przyniesie satysfakcjonujący efekt, profesjonalne firmy zwykle ponawiają zabieg mniej więcej po dwóch tygodniach. Dzięki temu zwalczyć można insekty, które przetrwały lub dopiero pojawiły się po pewnym czasie. Czarne robaki są nie lada problemem, ale na szczęście można się ich pozbyć. Jako specjaliści w tej dziedzinie pomóc możemy w ich rozpoznaniu i skutecznym wyeliminowaniu.

Zapytaj o dezynsekcję – usługi realizujemy w Warszawie i okolicy!