Czy żyją pluskwy w ubraniach? Wszystko, co musisz wiedzieć

pluskwy w ubraniach

Czy żyją pluskwy w ubraniach? Wszystko, co musisz wiedzieć

Czy żyją pluskwy w ubraniach? Wszystko, co musisz wiedzieć 1024 576 alerobale.pl

Pluskwy, to małe insekty, które mogą być przyczyną ogromnego dyskomfortu i stresu dla wielu osób. Kojarzone są głównie z zanieczyszczonymi materacami czy tapczanami, ale tak na prawdę wolą czyste i gładkie powierzchnie. Wiele osób może zastanawiać się, czy pluskwy mogą również zagnieździć się w naszych ubraniach? W tym artykule przyjrzymy się, czy pluskwy żyją w ubraniach, skąd się biorą i co możemy zrobić, aby się ich pozbyć.

Pluskwy w ubraniach

Pluskwy to niewielkich rozmiarów owady. Preferują przede wszystkim materace, kanapy i inne meble tapicerowane jako główne siedliska. Potrafią przemieszczać się na ciało, nawet gdy odpoczywamy lub śpimy. W niektórych przypadkach, kiedy w mieszkaniu pojawił się już problem z pluskwami, przenosząc używane ubrania do szafy może zdarzyć się, że w ten sposób zostaną również przeniesione do szafy.

Skąd biorą się pluskwy?

Pluskwy najczęściej przynosimy sami, na ubraniach lub w rzeczach co prowadzi do rozprzestrzeniania się tych insektów z jednego miejsca na drugie. Oto kilka najbardziej powszechnych możliwości przeniesienia się pluskiew:

  • przeniesienie z zainfekowanych pomieszczeń, takich jak hotele, hostele, czy mieszkania. 
  • Poprzez przemieszczanie się z sąsiednich lokali, zwłaszcza w przypadku budynków wielorodzinnych;
  • przeniesione na ubraniach kupionych w sklepach z odzieżą używaną;
  • przeniesione przez osoby, które wcześniej miały kontakt z pluskwami.

Czy pluskwy żyją w ubraniach?

Jeżeli dojdzie do sytuacji kiedy pluskwy znajdą się w ubraniach, musimy wiedzieć, że nie jest to ich preferowane środowisko. W porównaniu z materacami czy kanapami, ubrania nie zapewniają im stałego źródła pożywienia i wystarczającego schronienia. Pluskwy w ubraniach mogą chować się w szwach czy kieszeniach, gdzie czekają na możliwość przeniesienia się do optymalniejszego dla nich środowiska, 

Mimo, że pluskwy nie zamieszkują ubrań, warto zachować ostrożność i sprawdzać ubrania, zwłaszcza po podróżach. 

W jaki sposób uniknąć pluskiew w ubraniach?

Jeżeli w naszym mieszkaniu znajdują się pluskwy to, aby uniknąć problemu przeniesienia ich do ubrań, nie należy używanych i już noszonych w ciągu dnia rzeczy chować do szafy, tylko do prania lub do kosza na pranie. W przypadku zakupu ubrań używanych postaraj się dokładnie je sprawdzić przed zabraniem do domu. Pranie i suszenie na gorąco również pomogą pozbyć się pluskiew. 

Odkurzanie, wietrzenie oraz utrzymanie porządku może pomóc w wykryciu pluskiew, zanim jeszcze rozwinie się poważniejszy problem. 

Jeśli podejrzewasz, że masz problem z pluskwami w swoim domu, nie wahaj się skontaktować z profesjonalistami w dziedzinie zwalczania szkodników. Specjaliści są w stanie zidentyfikować problem i zastosować odpowiednie środki zaradcze, aby pomóc w zapobieganiu dalszego rozprzestrzeniania się pluskiew.

Pozbądź się pluskiew – napisz do nas!