Dezynfekcja: w jakich branżach najczęściej powinno się ją wykonywać?

dezynfekcja

Dezynfekcja: w jakich branżach najczęściej powinno się ją wykonywać?

Dezynfekcja: w jakich branżach najczęściej powinno się ją wykonywać? 1024 523 alerobale.pl

Usługi DDD, w tym dezynfekcja metodą opryskową, metodą zamgławiania ULV czy też metodą ozonowania, wykorzystywane są przez tysiące klientów indywidualnych, a także przez setki firm i instytucji. Usuwanie chorobotwórczych drobnoustrojów szczególnie ważne jest jednak przy prowadzeniu działalności gospodarczej w sektorach, w których reżim sanitarny jest narzucony nie tylko przez przepisy prawa, ale także stanowi wyraz wysokich standardów stosowanych przez dany podmiot. O jakich branżach mowa? Dowiedz się, jakie firmy najczęściej zlecają dezynfekcję, często podejmując z ekipami DDD stałą współpracę! 

Poznaj 4 sektory gospodarcze, dla których usługi dezynfekcji są kluczowe!

Usługi dezynfekcji stosowane są dzisiaj przez różne podmioty. Ekipy usług DDD zamawiane są m.in. w celu odszczurzania czy usuwania gniazd insektów, a w wielu przypadkach po zwalczaniu szkodników przeprowadzana jest dodatkowo właśnie dezynfekcja. Tylko wtedy można mieć pewność, iż gryzonie czy robaki nie pozostawiły po sobie groźnych dla zdrowia drobnoustrojów i ich form przetrwalnikowych

Dezynfekcja jest również istotna w przestrzeniach publicznych, które każdego dnia odwiedzane są przez tysiące osób. Zasadność usuwania bakterii i wirusów z takich miejsc, jest niebywale ważna dla zapobiegania rozwoju lokalnych czy globalnych epidemii. 
Kolejnym zastosowaniem dezynfekcji jest odkażanie przestrzeni, których użytkowanie wymaga czystości czy wręcz sterylności. Mowa zatem o branżach z szerokimi obostrzeniami dotyczącymi konieczności zachowania wysokiego reżimu sanitarnego. W jakich 4 sektorach gospodarczych usługi dezynfekcji są zatem kluczowe?

Dezynfekcja dla firm z branży kosmetycznej

Gabinety kosmetologiczne, zakłady fryzjerskie, salony SPA, a także centra medycyny estetycznej – to jedne z podmiotów, które z wiadomych względów muszą zapewniać w przestrzeniach swoich obiektów niemalże sterylne warunki. Tego typu firmy regularnie korzystają z usług dezynfekcji pomieszczeń, mając na uwadze dobro swoich klientów. Zabiegi upiększające wiążą się z ryzykiem uszkodzenia naskórka, dlatego w różnego typu gabinetach odkażanie wykonywane jest regularnie

Dezynfekcja w Warszawie w obiektach publicznych

Okresowa dezynfekcja budynków instytucji publicznych oraz firm, które działają w miejscach dużych skupisk ludzi, to po pandemii koronawirusa niemalże konieczność. Z usług DDD chętnie korzystają urzędy, szkoły, uniwersytety, galerie handlowe, sądu, pływalnie, szpitale, przychodnie, siłownie, centra sportowe, a także przedszkola. Mowa zatem o dezynfekowaniu pomieszczeń zarówno w budynkach publicznych, jak i komercyjnych. W tym specjalizuje się m.in. nasza firma, słynąca z kompleksowej dezynfekcji w Warszawie oraz okolicach! 

Dezynfekcja w zgodzie z przepisami HACCP

Dezynfekcja jest szczególnie ważna w branży gastronomicznej oraz w całym sektorze przetwórstwa żywności. Stanowią o tym przepisy standardu HACCP, którym jest analiza zagrożeń i krytyczne punkty kontroli. Uszczegóławiając, jest to postępowanie mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności przez identyfikację i oszacowanie skali zagrożeń z punktu widzenia wymagań zdrowotnych oraz ryzyka wystąpienia zagrożeń podczas przebiegu wszystkich etapów produkcji i obrotu żywnością.

Dezynfekcja dla branży transportowej

Częsta dezynfekcja ważna jest również dla firm i instytucji z branży transportowej. Usuwanie drobnoustrojów, w tym bakterii, wirusów i grzybów ważne jest w autobusach miejskich, busach, taksówkach, samolotach, pociągach, tramwajach oraz innych środkach lokomocji. Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego jest to tak istotne, koniecznie zwróć uwagę na tragiczną sytuację sanitarną m.in. w paryskich czy londyńskich metrach, gdzie grasują pluskwy mogące przenosić chorobotwórcze patogeny!

Metody dezynfekcji – ozonowanie na pierwszym miejscu! 

Jeśli chodzi o metody dezynfekcji, które są obecnie stosowane w branży, należy nie tylko zwrócić uwagę na popularne zamgławianie ULV i oprysk. Dzisiaj na pierwszym miejscu wiele firm usług DDD stawia ozonowanie, które możliwe jest dzięki wykorzystaniu specjalnych generatorów ozonu. Doskonale sprawdzają się one zarówno w małych pomieszczeniach, jak i w przestrzeniach wielkopowierzchniowych. Czym wyróżnia się metoda ozonowania, że to właśnie na nią warto dzisiaj stawiać? 

Ozonowanie, czyli wykorzystanie szlachetnego gazu: ozonu; to dezynfekcja bezpieczna dla ludzi i środowiska naturalnego oraz zwierząt. Nie wykorzystuje się przy niej chemii, a mimo tego działa kilkadziesiąt razy skuteczniej od chloru! Ponadto ozonowanie ma szerokie zastosowanie i może być stosowane przy dezynfekowaniu wnętrz po koronawirusie 2019-nCoV. Metoda ta nie tylko skutecznie i szybko eliminuje wirusy, bakterie oraz grzyby, ale także nieprzyjemne zapachy! 

Skontaktuj się z nami