Jak skutecznie pozbyć się karaluchów?

jak pozbyć się karaluchów

Jak skutecznie pozbyć się karaluchów?

Jak skutecznie pozbyć się karaluchów? 1024 576 alerobale.pl

Zdarza się, że w mieszkaniu czy domu dostrzegamy niechcianych lokatorów i szukamy sposobów na to, aby pozbyć się ich raz na zawsze. Ich obecność w naszych czterech kątach z pewnością jest czymś, co często budzi pewien dyskomfort dla wszystkich domowników.
Istnieje jednak kilka sposobów, które pozwalają skutecznie usunąć karaluchy z naszej domowej przestrzeni. Sprawdź, jak to zrobić.

Skąd się biorą karaluchy w mieszkaniu?

Karaluchy to insekty prowadzące nocny tryb życia, które potrafią wspinać się po szorstkich powierzchniach, a także które najlepiej czują się w ciepłych i wilgotnych przestrzeniach. Karaluchy w dzień zazwyczaj chowają się w szczelinach, różnych szparach w mieszkaniu, natomiast w nocy wychodzą z nich w celu poszukiwania pożywienia.
Insekty te mogą pojawić się zarówno w zaniedbanych, jak i czystych pomieszczeniach. Karaluchy bardzo lubią resztki pożywienia, dlatego często można spotkać je w kuchni.

Usuwanie karaluchów za pomocą dezynsekcji

W walce z karaluchami należy sięgnąć po specjalistyczne środki, które pozwolą w skuteczny sposób pozbyć się tego problemu. 

W przypadku usuwania karaluchów za pomocą dezynsekcji najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z metody żelowej bądź zamgławiania ULV.

  1. Metoda żelowa
    Polega na rozprowadzeniu substancji biobójczej w postaci żelu w miejscu występowania insektów. Karaluchy traktują preparat jako pożywienie, zarażając się nim. Dodatkowo zanoszą go do gniazda dla reszty populacji. Dzięki metodzie żelowej możliwe jest pozbycie się wszystkich karaluchów z pomieszczeń.
  2. Metoda zamgławiania ULV
    W tym przypadku środek biobójczy rozprowadza się za pomocą specjalistycznego zamgławiacza. Urządzenie odpowiednio rozpyla substancję, wytwarzając mgłę w pomieszczeniu, w którym znajduje się problem. Jest to bardzo skuteczna metoda, która pozwala na dotarcie do wszystkich zakamarków, w których znajdują się karaluchy.
    Wybór odpowiedniej metody dezynsekcji zależny jest przede wszystkim od miejsca i wielkości występowania problemu.

Czy możliwe jest samodzielne pozbycie się karaluchów?

Eliminowanie karaluchów jest niezwykle istotne, bowiem insekty te nie tylko zanieczyszczają żywność czy budzą duży wstręt, ale także mogą przenosić wiele chorób wirusowych oraz bakteryjnych. Zatem niezwykle istotne jest, aby sięgnąć po sprawdzone metody, które pozwolą wytępić karaluchy.

Naturalne metody pozbycia się karaluchów wykonywane samodzielnie w domu czy mieszkaniu bardzo często są niebezpieczne dla domowników i nie przynoszą zamierzonych rezultatów, dlatego warto to zadanie powierzyć profesjonalnej firmie. Kompleksowa dezynsekcja przeprowadzona przez specjalistów to przede wszystkim gwarancja skuteczności oraz pełnego bezpieczeństwa.
Jako specjaliści do dezynsekcji stosujemy najwyższej jakości preparaty, które są bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt domowych. Dzięki profesjonalnej dezynsekcji karaluchy nie będą uciążliwym problemem dla mieszkańców.