Czy jeden karaluch w mieszkaniu oznacza plagę?

Czy jeden karaluch oznacza plagę

Czy jeden karaluch w mieszkaniu oznacza plagę?

Czy jeden karaluch w mieszkaniu oznacza plagę? 1024 576 alerobale.pl

Pojawienie się w domu karaluchów jest bardzo poważnym problemem, którym należy zająć się jak najszybciej. Skutecznym rozwiązaniem będzie wyłącznie profesjonalna dezynsekcja. Co jednak w sytuacji, gdy zauważyliśmy tylko jednego karalucha w mieszkaniu? Czy jego występowanie może oznaczać nawet plagę? Jak zareagować w takiej sytuacji? Co trzeba wiedzieć o tym insekcie? Wszystkie informacje przedstawione zostały poniżej!

Karaluchy w domu – skąd się biorą?

Karaluch to niebezpieczny, rozmnażający się praktycznie cały rok insekt o brązowej lub nawet czarnej barwie. Ma spłaszczone, podłużne ciało i skrzydła, które jednak nie służą do latania. Jest owadem, który żeruje głównie nocą, dlatego niełatwo go zauważyć. Poza tym, insekt ten jest wszystkożerny i naprawdę trudno pozbyć się go z mieszkań. Dlaczego karaluchy w domu w ogóle mogą się pojawić? Zazwyczaj spowodowane jest to wilgocią. Karaluchy lubią wilgoć, tak samo, jak ciepło. Poszukują więc miejsc, w których panują dogodne dla nich warunki.

Jeden zauważony karaluch w mieszkaniu – co oznacza?

Karaluchy unikają światła, dlatego ich aktywność ma miejsce przede wszystkim w nocy. Bardzo często więc nie jesteśmy w stanie zaobserwować całej plagi tych insektów – zwłaszcza, że w ciągu dnia skutecznie potrafią się ukrywać. Czy zatem jeden karaluch w mieszkaniu może oznaczać większy problem? Niestety tak i nie można bagatelizować takiej sytuacji. Karaluchy są owadami stadnymi, a zatem najczęściej występują i przemieszczają się w dużych ilościach. Dodatkowo należy pamiętać o szybkim tempie ich rozmnażania. Z czasem nawet ich niewielka liczba może przerodzić się w sporą plagę. Trzeba więc działać szybko!

Czarne karaluchy w domu – jak je zwalczyć?

Karaluchy są insektami odpornymi na zwykłe preparaty dostępne w sklepach. Słyną z tego, że bardzo trudno ich się pozbyć. Poza tym, mogą przenosić różne choroby, wirusy czy grzyby. Dlatego też nie należy próbować ich samodzielnej eliminacji. Aby skutecznie zwalczyć czarne karaluchy w domu, konieczne jest skorzystanie z profesjonalnej dezynsekcji. Realizowana jest ona głównie na trzy sposoby:

  • metoda żelowa,
  • metoda opryskowa,
  • metoda ULV zamgławianie.

Profesjonalna dezynsekcja karaluchów – co po niej?

Profesjonalnie wykonana dezynsekcja daje gwarancję najwyższej skuteczności. Warto jednak pamiętać o źródle problemu, którym najczęściej jest wilgoć. Najlepiej więc zlokalizować przyczynę jej powstawania i wprowadzić odpowiednie kroki. Dobrą opcją będzie skorzystanie dodatkowo z dezynfekcji, ponieważ w wilgotnych miejscach pojawiać się mogą pleśń i grzyby.
Podsumowując, nie należy bagatelizować problemu, gdy zauważymy jednego karalucha. Najlepiej skonsultować się wówczas ze specjalistami, a po dezynsekcji pamiętać o działaniach zapobiegawczych.

Zapytaj o usługę dezynsekcji! Oddzwonimy tego samego dnia.