Robaki w materacu jak sprawdzić, czy to pluskwy i jak się ich pozbyć?

Robaki w materacu

Robaki w materacu jak sprawdzić, czy to pluskwy i jak się ich pozbyć?

Robaki w materacu jak sprawdzić, czy to pluskwy i jak się ich pozbyć? 1024 576 alerobale.pl

Robaki w materacu jak sprawdzić, czy to pluskwy i jak się ich pozbyć?

Sypialnia jest miejscem, które ludzie traktują jako miejsce odpoczynku i relaksu po ciężkim dniu. Powinno kojarzyć się z samymi pozytywnymi odczuciami, jednak kiedy znajdujesz robaki w materacu, to ogólne wrażenie ulega pogorszeniu. Warto zastanowić się i sprawdzić czy to pluskwy i jak się ich pozbyć.

Robaki w materacu – skąd się biorą?

Czy robaki w materacu zawsze są skutkiem nieprawidłowej higieny? Niestety niekoniecznie. Często do naszego domu mogą zostać przyniesione z innego mieszkaniu lub hotelu, w którym przebywałeś. Zdarzyło Ci się kupić używane meble z ogłoszenia? One również mogą być źródłem pluskiew. Niestety ich obecność czasami jest ciężka do zauważenia w początkowej fazie. Kiedy je zauważysz, problem może być rozprzestrzeniony, a szybkie usunięcie go niemożliwe do wykonania.

Czy robaki w materacu są niebezpieczne?

Ukąszenie pluskiew samo w sobie nie powinno stanowić zagrożenia życia lub zdrowia. Jeżeli jednak należysz do osób uczulonych/wrażliwych na ukąszenia to istnieje ryzyko podrażnienia skóry, pokrzywki, gorączki i gorszego samopoczucia. Ryzyko przeniesienia innych chorób jest niewielkie. Ich ukąszenia zazwyczaj zdarzają się w nocy i nie są na tyle bolesne, by obudzić człowieka, dlatego określenie czasu i winowajcy jest często trudne do określenia.

Jak sprawdzić, czy to pluskwy?

Pluskwy zostawiają charakterystyczne ślady po swoich odchodach. Przez cykliczność swojego życia pozbywają się osłonek, które też mogą klarownie wskazać na ich obecność. Czarne lub ciemnoczerwone plamki na materacu, pościeli powinny być sygnałem ostrzegawczym, który wskazuje na obecność pluskiew. Ich obecność można stwierdzić również po słodkich zapachu. Ich wielkość zwiększa się po spożyciu krwi.

Jak pozbyć się pluskiew?

Pierwszym krokiem powinno być wprowadzenie częstszego i dokładniejszego prania i czyszczenia pościeli. Konieczne jest częstsze wietrzenie pomieszczenia. Zatroszczyć należy się nie tylko o pościel, ale również o materac, który należy czyścić specjalnymi środkami owadobójczymi. Warto zaopatrzyć się w profesjonalne środki czyszczące, które w skuteczny sposób będą odstraszać pluskwy. Pomocne może okazać się umieszczenie w domu kurkumy i goździków, które są nielubiane przez pluskwy.

Jeżeli to okaże się niewystarczające, a populacja pluskiew dalej będzie się rozwijać, to konieczne może być wezwanie profesjonalnej ekipy, która przeprowadzi skuteczną i bezpieczną dezynsekcję. Gwarantuje to nie tylko teraźniejsze pozbycie się ich, ale również zminimalizowanie ryzyka pojawienia się w przyszłości.

Podsumowanie

Robaki w materacu zawsze są problemem. Miejsce, które powinno kojarzyć się z odpoczynkiem i oazą spokoju, staje się zasiedlone przez niechcianych lokatorów. Pojawienie się ich nie zawsze świadczy o niskim poziomie higieny, a pozbycie się nie należy do prostych rzeczy. Warto zastanowić się, jakie robactwo zasiedliło materac. Bardzo często winnym są pluskwy. Zostawiają one charakterystyczne ślady, które świadczą o ich obecności. Pozbycie się ich wymaga użycia profesjonalnych środków, które jednak mogą zostać wsparte domowy sposobami.


    Zostaw komentarz